V soboto in nedeljo bo čas za družinske DadaDisko delavnice v Računalniškem muzeju v Ljubljani. Starši + otroci (v starosti 5+) boste ustvarjali z AR tehnologijo, v party namene pa bo oživel tudi grafoskop.
Začetek obeh delavnic je ob 10. uri in traja 3 ure.
Sobota. 21 avgust / 10:00
AR maska in AR klubuk za moj party look / 10:00
Klasične prvine likovne umetnosti kot so barvanje, risanje in nekaj rezanja na Dada Delavnici stkejo vezi z AR (augmented reality, razširjena resničnost) tehnologijo. K ustvarjanju se poda še dobra glasbena podlaga in plesišče – mi smo pripravljeni!
AR tehnologija uporabniku omogoča, da s pomočjo kamere in programskega vmesnika na mobilni napravi ali računalniku v resničnem okolju vidi digitalne navidezne elemente. Udeleženci delavnice bodo izdelali svojo AR masko in AR pokrivalo iz papirja. Pobarvan in okrašen izdelek bodo s pomočjo kamere in AR aplikacije skenirali in jih s tem spremenili v 3D ter si ga v razširjeni resničnosti tudi nadeli. Takšen pristop udeležencem zagotavlja edinstveno priložnost učenja skozi zabavo in igro.
Nedelja, 22. avgust:
Na plesišču z grafoskopom / 10:00
Grafoskop je sin šolske table in oče projektorja, ki so ga skozi svoje šolanje aktivno uporabljali vsi danes stari tam nekje nad 30 let. Skrajni čas, da dobi še eno priložnost in se zasidra na plesišče, ko je potrebno poskrbeti za nepozabno svetlobno igro. Izziv kliče! Kreativnost pa bo sprožena z ustreznim glasbenim ritmom.
Sodobna tehnologija temelji na preteklosti in nikakor ne smemo pozabiti, da bo vsak nov medij postal star, zato z recikliranjem ni nič narobe. Druga v sklopu Dada Delavnic zato v ospredje postavlja medijsko arheologijo. Udeleženci bodo predelali obstoječe materiale in izdelali VJ prosojnice za grafoskop, s katerimi bodo lahko kasneje soustvarjali vizualije doma ali na dogodku. Tako bodo prosojni in polprosojni materiali, čipkaste teksture in zanimive silhuete izhodišče za ustvarjanje svetlobne kompozicij in pogovor o recikliranju ter t.i. DIY kulturi. Udeleženci bodo dobili ideje, kako uporabiti vsakdanje materiale v svojih izdelkih in pridobili znanje o svetlobi, o svetlobnem mešanju barv, optiki in drugih fizikalnih zakonitostih. Ker grafoskop ni orodje, ki ga pogosto najdemo v domačem okolju, bomo poskrbeli tudi za ustrezna navodila za domačo izdelavo preprostega grafoskopa.